ZŠ Pelhřimov, Osvobození 1881, 393 01 Pelhřimov Návštěv: 428806Do konce školního roku: 256 dní

Pasování prvňáčků

V pátek 4.října proběhlo u nás ve škole pasování prvňáčků, kterého se s elegancí a nadhledem ujaly deváté ročníky. Proč zmiňuji eleganci? Naši deváťáci se převlékli do divadelních kostýmů prince a princezny, dvou krásných víl a nechyběl ani šašek. Tyto pohádkové postavy a ostatní šikovní deváťáci si pro děti z prvních tříd připravili spoustu stanovišť s úkoly. Například poznávání předmětů po slepu, dokreslit obrázek, hodem míčku srazit co nejvíce plechovek z pyramidy, sportovní stanoviště a jiné. Děti samozřejmě vše s přehledem zvládly, a nejen to. Tělocvičnou zněl smích, radost a nadšení. Všichni si to skvěle užili a v závěru akce byl každý prvňáček pasovaný mečem od zástupců devátých tříd.