ZŠ Pelhřimov, Osvobození 1881, 393 01 Pelhřimov Návštěv: 415799Do začátku školního roku: 47 dní

Nenech to být

Vážení rodiče,

snažíme se na naší škole vytvářet a pěstovat bezpečné prostředí pro všechny žáky i učitele. Proto jsme se rozhodli připojit se k projektu NENECH TO BÝT.

Smyslem projektu je nabídnout dostupný a bezpečný prostor pro nahlášení případu, kdy je nebo má být někomu ubližováno. Cílem je pomoci ohroženým žákům (případně učitelům) a dát možnost vyjádřit se i „mlčící většině“.Projekt byl vytvořen studenty z Brna spolupracujícími s Linkou bezpečí a PPP Brno. Projekt zároveň zaštiťuje i MŠMT.

„ Nenech to být“ funguje na principu schránky důvěry, ale využívá při tom internetový systém a mobilní aplikace, pomocí nichž bojuje proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách. Oznámení je anonymní, lze oznamovat odkudkoliv. Stačí vstoupit na www.nntb.cz, vyhledat naši školu a vyplnit požadované údaje. Oznamovat mohou žáci i rodiče. Jakmile někdo oznámí podnět, kterým je třeba se zabývat, obdrží určený pracovník školy zprávu.

Zapojení do projektu poskytne možnost rychlého odhalení negativních vztahů ve školním prostředí a následně se minimalizují rizika spojená se šikanou.

Mgr. Vladimíra Madronová, ředitelka školy