ZŠ Pelhřimov, Osvobození 1881, 393 01 Pelhřimov Návštěv: 415817Do začátku školního roku: 47 dní

Pomáháme školám k úspěchu

Vize projektu PŠÚ 2020

• Každý žák se učí naplno a s radostí, své učení si řídí.
  • Každý žák s potěšením i kriticky užívá texty různého druhu.
  • V zapojených školách panuje kultura příznivá pro učení každého, dětí i dospělých.

Co je projekt

Pomáháme školám k úspěchu

Projekt Pomáháme školám k úspěchu je vzdělávací projekt zaměřený na podporu pedagogických sborů veřejných základních škol. Realizuje ho o.p.s. Pomáháme školám k úspěchu (PŠÚ) a finančně ho zajišťuje Nadace The Kellner Family Foundation. Odborně projekt vede dvacetičlenný tým učitelů, lektorů a pedagogických konzultantů; spolupracuje s cca 60 dalšími lídry z řad učitelů i ředitelů.

Na co se projekt zaměřuje

od roku 2010

• Projekt se společně se zapojenými školami už 10 let učí, jak zařizovat, aby se „každý žák učil naplno a s radostí“.
  • Zaměřuje se zvláště na podporu kritické gramotnosti postavené na čtenářství a pisatelství. Usiluje o to, aby školy pěstovaly kulturu bezpečnou pro učení každého, dětí i dospělých.
  • Ve vzdělávání učitelů volí postupy, které propojují to, čemu se učí učitel, s tím, čemu se potřebuje učit žák.
  • Buduje komunitu učitelů a škol spojených vizí dobré veřejné základní školy, ve které se každý žák učí naplno a s radostí.

Na co se projekt zaměří od září 2020

• Rozvoj kompetence k učení každého dítěte ve třídách zapojených učitelů včetně řízení vlastního učení
  • Rozvoj kritické gramotnosti každého dítěte v zapojených třídách
  • Podpora lídrů zapojených škol při vytváření kultury podporující učení každého, dětí